top of page

ŞEFFAF PLAKLAR İLE TEDAVİDE DİKKAT EDİLECEKLER

Şeffaf Plak.jpg

Şeffaf plaklar (alignerler) ile tedavisinde öncelikle plakların 22 saat ağızda takılı olduğundan emin olunmalıdır(yemekler hariç günün tamamı).

 

Şeffaf plaklar (alignerler) ağızda takılı iken kesinlikle sıcak içecek tüketilmemelidir ( çay,kahve,çorba). Ancak plaklar takılı iken su ve renksiz asitsiz içecekler tüketilebilir ayrıca çok sık olmamakla birlikte parçalanmış soğuk gıdalar örn meyve tüketilebilir.

 

Plaklarımız uzman ortodontistin süreyi kısaltmaması dışında her plak 2 hafta takılmaktadır. 2 hafta tamamlandıktan sonra bir sonraki plağa geçilebilir.

Tellerle ortodonti tedavisinin aksine klinik ziyaretleri daha seyrek olacaktır. buda bizi aslında pandemi dönemindede kliniğe daha az uğrayarak virüsten koruyabilir.

 

Dişlerin üzerine yapıştırılan kompozit atşman olarak isimlendirdiğimiz parçaların düşmesi halinde mutlaka hekimin bilgilendirilmesi gereklidir.

 

Plaklarla ortodonti tedavisi sırasında eğer lastik ve benzeri ek enstrumanlar tavsiye edilmiş ise uzman hekimin belirlediği kullanım sıklığı ile mutlaka kullanılmalıdır, Aksi takdirde istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

 

Dişler tıpkı her zamanki gibi plakları çıkarıldıktan sonra detaylıca fırçalanır, Ayrıca plaklarımıızıda yine dişlerimizi fırçalar gibi fırçalanmalıdır.

 

Gün içerisinde çok yoğun olabiliyoruz bu yüzden dış mekanlarda herhangi bir nedenden dolayı plağınızı çıkarmanız halinde mutlaka plaklar tedavi başında verilen muhafaza kabında saklanmalıdır. aksi takdirde plağınızı peçeteye sararsanız mutlaka çöp sanılıp atılacaktır veya kaybolacaktır.

 

Plağınız herhangi bir sebepten ötürü kaybolursa hekiiminizi haberdar ederek bir sonraki plağın kullanımına başlamanız gerekmektedir.

Ana Sayfa: Hoş Geldiniz

BIZE ULAŞIN

Ahi Mesut, 1903. Sk. No:  1/B

 Etimesgut/Ankara

ÇALIŞMA SAATLERI

Bizi Ziyaret Edin

Pzt - Cum: 10:00 - 21:00
Cmt - Paz: 10:00 - 18:00

bottom of page